| Diana006 a întrebat:

Cum sa imi fac pielea alba? Am avut-o alba dar m-am bronzat. Cum sa fac sa am pielea alba din nou? Cum sa dau bronzul jos?

6 răspunsuri:
| StefanChriss a răspuns:

Odata activat melatonina, daca-mi amintesc eu bine, nu mai ai ce sa faci, pigmentul actual din piele o sa treaca cu timpul, nu-l poti scoate acum, dintr-o datalaughing) E sanatos sa te bronzezi pentru ca activeaza vitamina D care ajuta la fixarea calciului in oase, ajuta procesele imunologice, eliminand bacteriile de pe epiderm, si constituie un factor pshiologic pozitiv, ajutand in echilibrul psihic, asa ca nu vad de ce nu ai face-o. In fine, pe viitor te poti proteja cu crema fp+50, din ala de la Nivea, pentru copii laughing

| ionescuandrada2000 a răspuns:

Dar de ce nu-ti place sa fii bronzata? Unii oameni ar da orice ca sa se bronzeze.

| Felicica a răspuns:

Singura solutie, este sa folosesti o crema sau fond de ten cu protectie solara mare(peste 30%)si, bronzul deja instalat, se va duce in cateva zile, nemaidand posibilitatea unei noi bronzari.Asta pentru fata si decolteu, pentru restul corpului, protejeaza-te cu hainute.
Daca te-am ajutat lasa-mi o fundita:*:*:

| Varareanu_Olivian_1996 a răspuns:

Hmm. Interesanta intrebare. Incearca atunci cand faci dus, sa folosesti mult sapun si sa freci mult cu buretele in zona cu bronzul mult. Sau te poti duce la specialisti! Parca este si o solutie anumea!

| Takaz a răspuns:

... Incearca sa nu stai mult expusa la soare... si cu bronzul va trece singur

| iToniatns a răspuns:

Nu tare ai cum sa ti-l dai jos, dar in cateva zile trece si ai putea pe viitor sa folosesti o crema de protectie.