| Luiza_4982 a întrebat:

Buna all.am si eu o mare problema.am facut o alergie la soare pentru ca acum sunt la mare si mi-au aparut niste pete rosii pe corp care ma mananca ingrozitor si nu stiu ce sa mai fac. mi-am luat de la farmacie mixtura mentolata si mi-am dat dar tot nu imi trece.helppp me plss.chiar nu stiu ce sa mai fac.am si crema de protectie cu spf 50. am luat si claritine.si tot le am sad. ce sa fac? (fundabatting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand nu te expune absolut deloc la soare. Nu mai sta la amre, pleaca imediat si in orasul in care stai, nu iesi afara din casa macar 5 zile. Continua tratamentul si dupa 3-4 zile vei vedea ameliorari. Dar numai daca nu te vede deloc soarele.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Nu vreau sa te speri, dar sa stii ca am vazut un om care lucra la florarie si avea niste pete de genul acesta si o fetita mica pe care o mancau, vreau sa-ti zic ca sunt permanente cred si nu vreau sa te supar, fetita le are de 2 luni si nu iau trecut.Mai bine consulti un medic cand te intorci acasa sa vada ce ai cu adevarat si ce poti sa-ti dai pe ele sa-ti treaca. Sper ca te-am ajutat si o zi cu zambet sa ai!

| Luiza_4982 explică:

Am rezolvathappy.va multumesc pentru ajutor fetelorhappy