| alexutu001 a întrebat:

Buna all ma puteti ajuta si pe mine cu ceva, am citit intr-o carte ca sunt anumite alimente care amestecate stimuleaza cresterea masei musculare (ceva de genu proteinelor de la sala dar naturale) acolo zicea ceva de zer cu albusuri de oua nu am apucat sa citesc tot pentru ca nu a fost cartea mea si a trebuit sa o inapoiez, stiti ceva de genu care poate sa ajute? multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Sport cu proteina. da rezultate! Proteina fara sport da grasime!

| fif2002 a răspuns:

Trebuie sa consumi mancare bogata in proteine (carne, lapte, oua... etc) dar daca nu te duci la sala sa folosesti proteinele respective pentru constructia de celule musculare degeaba mananci, nu o sa aiba efect prea mare, corpul va folosi o mica parte din proteinele respective pentru nevoile sale iar restul vor fi eliminate, proteinele nu pot fi stocate de organism