| D0zzz a întrebat:

Am 1.64 m si 53 kg la 15 ani jumate. As vrea sa reduc 2-3 kg, mai ales in zona soldurilor. Cum trebuie sa procedez si ce nu trebuie sa consum deloc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să faci cât mai multă mişcare - sau, chiar să mergi la sală, unde să faci exerciţii speciale pentru şolduri/coapse.

De mâncat, poţi mânca orice, dar să NU exagerezi.
Să consumi puţină pâine, dulciuri puţine, să NU cinezi după ora 19, etc.

Toate cele bune.

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Mai usor cu zaharul, indiferent sub ce forma il consumi. De asemenea fara sucuri si reduce pe cat poti prajelile.

| FuriousMadalin96 a răspuns:

Sucuri,exces de carbohidrati, dulciuri...