| Denyyy888999 a întrebat:

Am 11 ani si cand eram ff mica am avut ceva probleme cu buricul. Adica nu a fost taiat calumea si mama a incercat totul dar mai mult se infecta. Si acum am buricul pe dinafara, adica nu chiar ff pe dinafara dar de ajuns cat unii sa rada de mine. Ce sa fac in privinta buricului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabinnen a răspuns:

Nu imi vine sa cred ca incurajati fata sa faca asta!
Deny, poate pentru tine este un complex acum din cauza celor care rad de tine, dar stai linistita ca o sa treaca. Cunosc multe persoane care au buricul asa si nu le-am auzit sa se planga de asta. Nici nu mi se pare a fi un defect estetic, ca pana la urma nici nu se vede, poate doar la plaja cand porti costum de baie, dar in rest, care e baiul? Ca doar nu umbli dezbracata pe stradahappy
Am vazut si cateva vedete care au buricul asa si nu cred ca ele nu puteau sa apeleze la chirurgie sau ceva.
Decat sa te complici, sa pierzi bani si timp pentru ceva ce nici nu s-ar cunoaste, mai bine renunta la idee.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia-o pe mamiță de mânuță și mergeți la medicul de familie (in prima fază) - vă dă o trimitere acolo unde trebuie să mergeți

| anonimg a răspuns:

Ar trebui să meargă prin chirurgie plastica. Poți scrie online clinicilor de chirurgie plastica -nu te costă nimic să întrebi; poți întreba și de un preț aproximativ.
Cauți pe google: chirurgie plastica. Vei găsi o mulțime de clinici cărora le poți scrie sau chiar suna.