| 004N1cky334452Swag a întrebat:

Buricul cum este prins dinafară sau înăuntru? Mă tem de un lucru, la mine buricul meu este înăuntru și e format din mai multe linii care lângă mijlocul buricului au un fel de punct din piele format sau ceva de genul și câteva linii sunt unite cu punctul acela iar altele nu. De asta ma tem să nu se desprindă buricul ::Sorry dacă am scris că un prost sau n-am explicat bine, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| forgetmynutella a răspuns:

Salut din nou!
Dupa cum ti-am spus si in postarea anterioara, care a fost scrisa pe baza acestui subiect, te asigur ca buricul nu are cum sa se rupa. Poate doar sa sangereze in cel mai rau caz. Forma buricului variaza de la persoana la persoana si rezulta din taierea cordonului ombilical. Din cate stiu eu, forma buricului se valorifica sau se reliefeaza in momentul in care pielea s-a cicatrizat.