| YumiSukinanda a întrebat:

am 11 ani si tot ma doare burta. de o saptamana nu iau pastile sau de astea si nu stiu de la ce...probabil, imi vine menstruatia? ce alte simptome mai sunt inaintea menstruatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Te simti balonata
uneori ai 1 kg doua in plus
ia un calmant

| ana233 a răspuns:

Durere de burta, de spate ( rinichi mai exact), stari de ameteala, voma.Cam astea sunt. Funda?

| AddXf a răspuns:

Mda..cam asta se intampla... mai ales daca esti mai dezvoltata, dar nu intotdeauna. In orice caz, discuta cu mama ta.winking

| denysuka28 a răspuns:

Te doare burat pentru ca nu mai este mult si o sa-ti vina menstruatia.Panglica?