| Zaharars a întrebat:

Mereu cand imi vine menstruatia ma doare burta foarte tare.Ce pastile as putea lua?

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Poti incerca ibalgin si nospa. Un truc pe care il folosesc este sa umplu o sticla cu apa calda si sa o tin pe burta.

| corbulalbrosu a răspuns:

NO-spa forte, Naldorex, Ibuprofen, Tramadol, Naproxen, Celecoxib, Paracetamol, (unele doar pe baza de reteta). De asemenea ai putea incerca si urmatorul remediu naturist care in multe cazuri a avut efecte chiar mai intense si mai benefice decat orice alte medicamente si anume sa incerci sa bei zilnic 2-3 cani de ceai concentrat preparat din ghimbir sau din conuri de hamei (se gasesc la plafar). Cele 2 ceaiuri se pot folosi si combinate. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nurofen(au și special pentru dureri menstruale),Nospa, Paracetamol (dar nu e prea indicat să îl iei, face rău ficatului).Cel mai bine ar fi să întrebi o farmacistă.Și nu le lua decât dacă ai dureri foarte mari, insuportabile pentru că dacă le iei când ai dureri mici, la un moment dat nu o să își mai facă efectul, deci nu face abuz. Poți încerca să îți pui o sticlă cu apă caldă pe burtă si să stai liniștită în pat la căldură.

| annaxz a răspuns:

Nospa sau nurofen