| xChampiionOrLooser a întrebat:

Am 12 ani, am ( ca inaltime) 1.66-1.67 si ca si kilograme 50-51.Intrebarea e: Sunt grasa? Mai pot slabi, sau e bine cum sunt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ađřıαηηα a răspuns:

Hei happy
Nu, Doamne fereste, cum sa fii grasa?
Esti perfecta happy. Daca vrei poti sa mai pui pe tine chiarbatting eyelashes

11 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu esti delooc grasa, chiar slabuta happy

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Asculta-ma!
Daca ai inaltimea de 1.66 scazi de la centimetri 10 (66-10=55) rezultatul este cate kilograme ar trebui sa ai!
Usor, nu? Sper ca te-am ajutat!

| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Buna! la 12 ani esti chiar potrivita!
Nu, nu mai slabi est perfecta!

| ZigZagMTFK a răspuns:

Eu pot sa zic ca esti perfecta nu esti grasa daca aveai 66-67 sau mai multe kg de atat atunci erai grasa big grin

| Mandarina888 a răspuns:

La inaltimea ta poti sa ai intre 56 57 kg, plus de asta ai 12 ani vei continua sa mai cresti sa te mai dezvolti problemele astea pune ti le dupa 18 ani!

| loveanime059 a răspuns:

Eu am 13 ani, 1, 66 kg 52 si toata lumea imi spune ca sunt scandura, mama mea mereu imi spune ca arat bine si eu o cred
deci, nu cred ca esti grasa, daca cam ca mine esti, deci n-ai de ce sa iti faci griji, arati bine la varsta ta

| anonim5491 a răspuns:

Si am tot 12, mrg ma indrept spre 13 dar eu am 1, 65 si 47 asta inseamna ca cu raportare la inaltimea ta esti perfecta eu nu sunt cine stie ce model dar arat totusi bine deci nu ai nicio problema dai funda?

| moustache a răspuns:

Ce as vrea sa fiu an locul taucrying

| xChampiionOrLooser explică (pentru moustache):

De ce? Adica de ce vrei sa fii in locul meu?

| scarswillstay a răspuns:

Dupa mine, tu ai greutatea perfecta. Nu are nimic daca ceri parerea altora dar cel mai important este sa te simti bune asa cum esti.
O zi buna :*!

| Dreaminatyou a răspuns:

Bună.Păi arăţi bine..Eu am 1, 66 şi 45 kg si cred că este cam puţin.