| IDia3 a întrebat:

Am 12 ani! Pe 4 iulie mi-am luxat glezna de la piciorul stâng. Începuse sa se umfle, să se învinețească și nu puteam călca în el... Am fost la un doctor din Vulturu care mi-a întors piciorul. Dupa câteva zile, forțat, am început să merg. După două săptămâni nu mai aveam nimic. Dar acum a început din nou să mă doară și să se umfle. Nu știu ce să fac. Mă puteți ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Trebuie sa faci mai putin efort pe acel picior pana se reface ligamentul si mai poti sa faci o radiografie sa vezi daca nu este fisura si atuci este de spital.

2 răspunsuri:
| anonima0101 a răspuns:

Du-te la spital!

| StefanAdrian911 a răspuns:

Hei IDia3!
Ceea ce spui tu, poate fii un gheag de sange, care este blocat in zona respectiva.
Sau poate, o luxatie continua a piciorului.
Iti recomand sa te duci la spital, la un medic specialist, pediatru.