| anonim_4396 a întrebat:

Hi all. Am jucat fotbal timp de opt ani, dupa care am facut o pauza de doi ani(NU a fost accidentare). Dupa un an, din cei doi de pauza, in care am jucat doar in curtea scolii, am simtit ceva dureri la genunchiul stang, mai exact in partea stanga a sa, insa au trecut. De o luna m-am reapucat de fotbal, iar in etapa de duminica, dupa o alunecare, a inceput sa ma doara tot piciorul stang. Glezna si inghinalii m-au durut doar cateva momente, insa incheietura genunchiului stang continua sa ma doara straight face. Ma cam tem sa merg la doctor ...Imi puteti spune daca aceasta durere poate fi datorata in urma acelei pauze in care nu m-am antrenat deloc, si care dupa cei opt ani este extrem de lunga, sau este ceva mai grav?! Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Este datorat lipsei de antrenament. Ligamentele devin mai putin flexibile. Cu genunchii nu te joci, te duci la doctor.

| A4TECHH a răspuns:

Da este din couza pauzei stai linistit... fa mult sporthappy