| ellenadeenisa a întrebat:

Am 12 ani vreau sa imi ziceti daca credeti ca la 1.53 metri si 50 kg sunt grasa daca zice-ti ca DA dati-mi si un mic sfat ca sa slabesc daca NU tot asa ziceti-mi un sfat ca sa ma mentin asa cum sunt multumesc la cele mai multe sfaturi funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| amdr001 a răspuns:

Eu sunt fata, am 14 ani, 1.60, 43 kg. nu stiu cum esti... adica ori esti putin plinuta [dar nu foarte], ori ai si oasele grele happy depinde de fiecare! oricum grasa nu cred ca esti! poate esti asa putin plinuta, da nu cu burta, picioare groase si de'astea! ti'am zis, esti binewinking

4 răspunsuri:
| Q69 a răspuns:

Alergatul zilnic este cel ma bun
chiar daca este rece afara poti alerga pe loc in camera cate 30 minute zilnic si te ajuta mult
acum daca ne luam dupa calculele specialistilor
o fata trebuie sa aiba cu 10 kg mai putin in raport cu inaltimea
dar nu te poti lua nici dupa asta..aspectul si proportia corpului conteaza nu kg
nepoata mea are 12 ani face sport de performanta are muschi si oase grele iar kg are la fel ca si tine

| UssuallyMen a răspuns:

Pai eu tot am 12 ani si am 1.60 metri si am 60 de kilograme si nu cred ca esti grasa ci chiar supla fata de alte fete ca sa te mentii asa nu trebuie decat sa te blimbi, sa alergi si sa te joci cu cele mai bune prietene si cred ca mancarea nu trebuie sa o lasi departe mananca dupa placere

| UssuallyMen a răspuns:

Si eu tot 12 ani am si am 1.60 metri si 60 de kilograme nu cred ca esti grasa ci foarte supla si nu trebuie sa te chinui cu diete si exercitii doar plimbari fie cu bicicleta fie cu rolele fie cu prietenele si mancarea nu o lasa deoparte ci chiar te sfatuiesc sa mananci dupa placul tau. Sper ca te-am ajutat

| ellenadeenisa explică:

Multumesc mult