| Andreea201012 a întrebat:

Bunahappy vreau si eu sa imi dati sfaturi cum sa slabesc si ce sa fac straight facefunda

6 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Daca esti mai lenesa incepe cu ceaiuri de slabit (Silueta perfecta de la Fares). 3-4 cesti INTRE mese pentru 3 luni. E bine sa incepi sa mananci cele 6 mese recomandate (3 mese principale si 3 gustari) fara a exagera la niciuna din ele. Renunta la dulciuri (de tot) si la paine (de tot) si incearca sa nu mananci nici carne de porc. 20 de minute de antrenament pe zi si iti garantez ca in 3 luni dai 10 kg sau mai mult jos, in functie de ce iti doresti tu. In plus, te vei si obisnui cu un stil de viata sanatos.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
In primul rand trebuie sa reduci cantitatea de mancare din fiecare meniu zilnic,sa faci exercitii fizice zilnic,alergarea de jumatate de ora-o ora / zi este un bonus.
Te-ai putea apuca si de un sport: Atletism,baschet,gimnastica, dansuri.
Daca mananci mult dulce nu inseamna ca te ingrasa, crede-ma mananc foarte multe dulciuri pe zi si nu sunt grasa nici plinuta.

http://youtu.be/XykeKSf5Dtc

http://youtu.be/y2gBj9VZBQ0

Succes! :)

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ce porcarie, si eu inainte mancam multa miere si nu-mi scadea pofta de dulciuri.

| taviyamato2 a răspuns:

Sa eviti ceaiurile, cafelele cu zahar, bauturile dulci cola fanta etc, pana si ciocolata sa o eviti, in paralel mananci dimineata fulgi sau un ou fiert, dupa masa legume si peste si seara fructe si faci miscare ideea e sa reduci total zaharul si sa faci 30 de minute de alergat sau bicicleta pe zi. in 10 zile slabesti 10 kile lejer... trebuie doar sa renunti la dulciuri si comoditate dar odata ce te obisnuiesti cu asta nu va mai fi o problema pe viitor si inveti sa iti controlezi greutatea toata viata

| Andra10 a răspuns:

Evita cat poti dulciurile (1 lingura de miere pe zi te satura de dulce si, in acelasi timp, este si foarte buna pentru organism), mananca de 3 ori pe zi, la orele corespunzatoare si evita gustarile dintre mese, in fiecare seara fa 30 de abdomene fac minuni (iti poti face chiar un abonament la sala si sa mergi, o data pe saptamana, cu un prieten) si incearca sa mergi cat mai mult pe jos, nu cu masina/autobusul etc. Succes happy.

| bogdan1793 a răspuns:

Aceasi problema o am si eu straight face