| Irina009 a întrebat:

am 13 ani 56, 7 kg si 1, 57 cm, am tinut cica o dieta nu ca la carte care nu prea mi-a creat bine! Mai pe scurt: " Mancam doar 2 mere pe zi sau 1, alergam de dimi 4 si seara 21:00 si slabeam intr o zi un kg, ma saturasem stomacul se obj asa! Dupa ce am renuntat am inceput sa mananc putin mai nesanatos sarmale, oua si nu mancam mult la a 2 imbucatura simteam ca mor la masa ca mi se face rau! Stomacul nu mai accepta mancare! Doar 2 fructe! Azi am inceput sa vomit! Incep dyrerile de burta sa mi se umfle atat de tare, cand mananc! Dar daca mananc doar 2 mere ma simt ca in rai foarte bine!" Intrebarea este : DCA MANANC DOAR 2 MERE PE ZI SI FAC GIMNASTICA DOAR 30 DE MN SEARA SAU DE DOUA ORI GIMNASTICA DIMI SI SEARA SLABESC? ( VREAU ALTE RASP NU GEN CA TRB SA TIN O DIETA CA LA CARTE NSH CE CA NU E BINE CA VAI DOAMNE! CA ASTA MI AU SPUS TOTI! INTELEGETI MA CHIAR NU MAI POT MANCA MANCARE ) AJUTATI MA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| larisamaria087383 a răspuns:

Nu trebuie sa tii o dieta atat de drastică ca sa poti slabi, nici eu nu am kg perfecte,dar nu ma înfometez. Trebuie sa te duci cu mama sau tatăl tau la nutriționist si el iti va prescrie ce trebuie sa mananci si ce nu,daca nu iti place asa,poti Sa încerci sa mananci o masa consistentă de dimineata, dupa mergi la alergat, la prânz încerci sa mânânci o supa si seara o bucata mica de carne de curcan, pui, porc sau vita cu o salata de crudități, varza, asortata. Ideea este ca nu este bine Pt tine sa stai nemancata. Am facut acceasi chestie acum 2 ani ca sa slabesc si dupa m-am ingrasat de 2 ori mai mult.

| Irina009 explică (pentru larisamaria087383):

Problema e ca nu pot manca, vomit ma dimt indopata sad

1 răspuns: