| Leutzzu a întrebat:

Buna am 13 ani si de o saptamana ma inteama ba in partea stanga a pieptului ba in partea dreapta a pieptului ba prin stomac ba mana stanga ba piciorul drept etc... de la ce ar putea fi am fost la medicul de familie si a zis ca din cauza mshcilor

Ma inteapa foarte incet abia se simte dar ma jeneaza

Ma tem sa nu fie ceva grav voi ce credeti?

P.S sunt si racit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| nistor12 a răspuns:

Cauzele specifice ale durerile in piept adesea sunt greu de interpretat.Una din cele mai comune si nevinovate forme de durere in piept este durerea localizata la nivelul peretelui pieptului. Un exemplu, de astfel de durere este costocondrita. Aceasta consta in durere si sensibilitate in si in jurul cartilajului care face legatura dintre coaste si stern.Alte cauze ale durerilor in piept:
musculatura pieptului incordata din cauza tusei excesive, exercitiilor;
dureri musculare declansate de traume minore
anxietate acuta cu ritm respirator marit;
dureri de la tractul gastrointestinal, cum ar fi refluxul esofagian, durerea ulcerului digestiv, sau durerea cauzata de vezica biliara.
Ar trebui sa te duci la un control daca te mai doare.
Sper ca ti-am fost de ajutor/

| Leutzzu explică (pentru nistor12):

Ar putea fi ceva grav?

| nistor12 a răspuns (pentru Leutzzu):

Nu stiu ce sa spun.nu sunt doctor.Du-te la un control. Sper ca te-am ajutat.:Funda:*