| Seless a întrebat:

Am 13 ani, si sunt puțin ingrijorată. Am sânii foarte mici. Mi-a venit ciclul acum 8 luni. Nici mama nu-i are foarte mari. Oare semăn cu ea? :S toate fetele de la școală au sânii mari (nu foarte, dar mult mai mari de cât ai mei).
Nu-mi spuneți că băieților le plac și sânii mici, pentrucă nu-mi pasă de băieți. Vreau doar să mă simt bine in pielea mea.
Nu-mi spuneți că la vârsta asta nu ar trebui să mă gândesc la sânii, pentrucă nu mă ajută deloc și nu servește la nimic.
Voi la vârsta mea ii aveați tot așa? sad
Mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pufi1999 a răspuns:

`Si eu am tot 13 ani si nici nu port sutien. Nu ma ingrijoareaza asta pentru ca sunt si alte fete nedezvoltate la mine in clasa, insa ele poarta sutiene care le sunt mari, push-up, burete gros si toate cele. Nu m-ar incalzi asta. Asteapta, fa sport in zona bustului si hraneste-te sanatos.

3 răspunsuri:
| RyGoLeTa a răspuns:

Bună!
Nu te mai îngrijora, probabil că tu te dezvolți mai greu decât alte persoane.
Așteaptă și tu până pe la 15 ani, oricum fiecare organism de pe Pământul ăsta este diferit, niciunul nu este la fel.
Eu am 14 ani, îmi am medii nici prea mari dar nici prea mici.

| mimiwewem a răspuns:

Bună. Da, eu la vârsta ta nu aveam nimic!( acum îi am mari) Și s-ar putea să semeni cu mămica ta. Dar nu se știe. Așteaptă să mai crești, și o să te dezvolți și mai tare.

| Ayakawelwel a răspuns:

O sa ti se dezvolte ei pe parcurs si eu la 13 ani nu ii aveam mari...nu te teme!