| Cristinacrs16 a întrebat:

Buna, am 13 ani sunt fata si de un an si ceva am niște probleme la vagin. Am ceva ce mănâncă fix pe buzele … uneori se umfla si ma mănânc grav si ustura, iar apoi sunt uda acolo. Cum pot trata problema de acasă, nu vreau la doctor si nu vreau sa spun la nimeni? Mi-e rușine pls va rog seriozitate " ps țin sa menționez ca nu am avut nici un contact sexual pana acum "

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aici nu te poate ajuta nimeni. Spune-i mamei sa mearga cu tine la ginecolog. Nu te vindeci daca intrebi strainii. Ai ales calea cea mai gresita intreband aici.

| darrio2007 a răspuns:

Oricum, văd că mergi din problemă in problemă.
Se pare că ai probleme grave cu igiena corporală.

https://www.tpu.ro/......-eficient/

| Simpatic a răspuns:

Nu stim ce ai tu acolo, de asta indicat este doar consultul medicului, iar rusinea nu ar trebui sa existe nici la 10 nici la 13 nici la 80 de ani
sunt mai multe chestii care pot da mancarime in acea zona, dar ce ai tu in mod particular nu putem sa stim
poti citi acest articol : https://www.drmax.ro/articole/mancarimi-in-zona-intima-ce-afectiuni-ascund

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu ai de ce sa iti fie rusine, crede-ma. Faci mai rau daca ascunzi problema si refuzi sa mergi la medic. Vorbeste cu mama ta si faceti ce este necesar astfel incat sa se rezolve. Piate fi vorba de o infectie cat se poate de urata, asadar repet, mergi la medic! Oamenii aia sunt platiti pentru asa ceva si nu ii mai impresioneaza nimic, iar cu rusinea ar muri de foame, nu ar mai avea pacienti.