| AndreeaCarina96 a întrebat:

In timp ce fac dragoste cu iubitul meu, ma ustura pe vagin... Credeti ca a ceva grav? Sa stiti ca nu mi s-a mai intamplat pana acum, ma ustura de-o saptamana incoace. Va rog mult sa-mi recomandati niste medicamente, in caz ca stiti. Ce credeti c-as putea avea? Mentionez ca nu prea vreau sa merg la medic. Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| hummmer a răspuns:

Şi crezi că o mână de medicamente recomandate la nimereală aici şi aplicate de tine în/pe vagin te vor scăpa de usturimi? Măcar întreabă o farmacistă, aia ştie ce şi cum.
Sănătate.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tot la un medic gasesti rezolvarea.Sau cumpara lubrifiant vaginal.Se gaseste prin supermarket.Asta daca nu ai vreo infectie sau el nu stie sa te ia usor si cu rabdare.Adica nu aveti preludiu.Sa te incalzesti si tu.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La întrebarea din 17 Ianuarie 2014 menţionai chiar şi DURERI în timpul actului sexual :
http://www.tpu.ro/......saptamana/

Durerile/usturimile din timpul actului sexual ( sau de după ) NU sunt normale!

TREBUIE mergi la ginecolog pentru investigaţii suplimentare!

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră; n-ai precizat vârsta ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Vezi alte detalii la linkul anterior...

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Ai facut probabil o infectie, de la nerespectarea regulilor de igiena intima. Nu mai esti o fetita, trebuie sa te prezinta la medicul ginecolog.

| Alcyon a răspuns:

By the way, iubitul tau stie, ca discuti cu italieni pe internet si-ti dai intalnire cu ei?

| Cupcake666 a răspuns (pentru Alcyon):

X.x Am ramas putin socata cand am citit asta... Daca nu te superi, cum de ai aflat asa ceva? :O

| Hαppiηеss a răspuns:

Pai normal de ce sa mergi la medic, doar tampitii merg asa ca n-au ce face.
Iti garantez ca o sa mergi, dar cand o sa fie prea tarziu!