| WildTiger a întrebat:

am 14 ani imdeiat si am o mare problema. Ma deranjeaza vergeturile de pe sani ...Imi puteti recomanda niste solutii sau creme naturale ( sau facute in casa, retete) care sa le faca sa dispara nu definitiv ca stiu ca acest lucru e cam dureros. Va rog ajutati-ma [ precizez ca le am de 2 ani jumate ]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BlackNights a răspuns:

Incearca cu crema antivergeturi de la Tis, e fff buna pentru ca e pe baza de plante si nici f scumpa nu e.De tot nu o sa iti treaca, dar le poti diminua considerabil cu aceasta crema.Crema aceasta o gasesti in farmaciile naturiste. Aici ai detalii http://www.tisfarmaceutic.ro/......oducts.php

| Christina_3780 a răspuns:

Odata ce ai facut vergeturi numai poti scapa de ele. poti insa sa le diminuezi si sa iti hidratezi pielea facand-o mai elastica cu ulei de masline,o crema de la farmacie [e de preferat sa intrebi un medic sau pe farmacista ce ti-ar recomanda],ulei de migdale, crema de fermitate si elasticitate de castraveti, fa si exercitii de tonifiere, galbenus de ou sau opteaza pentru tratamentul cu ultrasunete. acesta din urma e ceva mai scump insa are cel mai bun efect. sper ca te-am ajutat cu ceva.

| MaryaAndr33a a răspuns:

Si eu am problema asta dar meau aparut recent vergeturile... oricum mai ai culoare mov la ele ...ca am inteles ca daca sunt inc minore mai pot fi tratate dar daca ajung la maturitate si capata culoarea pie, i nu le mai poti diminua!