| † RคŁûċค ◕ a întrebat:

am 14 ani si 1.62.vreau sa mai cresc in inaltime.cateva sfaturi?happy daca sunt niste exercitii laughing pentru ca baschet si volei nu prea vreau sa fac >:" funda.big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| hinaty♫ a răspuns:

Simplu, la mine a mers! in fiecare dimineata cand te trezesti inainte de tot ce ai de facut stai 1, 2, 3, 4, 5 minyte si chiar si mai mult pe varfuri, sau pe talba cu bratele ridicate in sus ca si cum te-ai tine de o bara! Va merge, la mine a mers ...am crescut in cam fiecare zi 0, 50 cm, jumatate de cm si intr-o luna am crescut 9 cm.happy Fundaa? sau mai intai incerci? hmm e garantat!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atunci poți face înot.
Pa, pa.

| ion2015 a răspuns:

Du-te la un medic endocrinolog, si apucate de inot te dezvolti mult!

| paodoolse a răspuns:

Uite 1 la mna esti destul de inalta la 14 aniwinking 1, 62 2 la mna fa exerciti dimineata ridica maine cat de sus poti purma lasale in jos si tot asa fa dusuri cu apa cat mai rece nici chiar rece sa-ti fie frig dar nici fierbinte potrivit-recewinking si dupa ce iesi din dus dati pe maini cu niste zat de cafea sa vz ce piele fina o sa ai si ai sa te si inaltiwinking o sa dea roade crede-ma fundita:X:X:X?

| babyblue a răspuns:

Inot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca inotul e foarte bun.

| Sov95 a răspuns:

Inot? Am auzit ca inotul te creste in inaltime!