| Acasel a întrebat:

Am 14 ani si am o problema aiurea,La Testiculul Drept Simt o Durere cand sar ,la miscari bruste pe partea dreapta.De Curiozitate am pus manahee hee si am observat ca sunt adunate mai multe firisioare/vene ce o fi si langa testiculul drept e un fel de galma/ceva umflat! Ce sa fie? am mai cititi si cred ca e variceola? Stiti Voi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Pare a fi varicocel dupa semnele descrise de tine, nu trebuie decat sa-i spui mamei tale sa te duca la un medic urolog pentru un consult.Nu te sfii spune doctorului toate problemele tale!

| 23partyboy a răspuns:

Diagnosticul ti-l da medicul, intr-adevar semnele pe care le ai sunt comune varicocelului(mai ales daca la palparea scrotului simti ca un "ghem cu rame") dar pot fi si alte cauze

Răspuns utilizator avertizat
| Angel0 a răspuns:

Ai varicocel.Este o problema intalnita destul de des la baieti.(20%)
Nu este grav, se opereaza. Operatia dureaza putin si dupa 2 zile esti acasa.

| Katherineeeeeeee a răspuns:

Buna HHH_8080 : eu chiar nu ma pricep la chesti din astea dar ar fi mai bine sa mergi la un doctor cat mai repede...