| Justme2020 a întrebat:

Am si eu o problema si as vrea sa ma informez inainte sa vorbesc cu parintii mei desprea ea si eventul apoi sa merg la un control.
Am 14 ani si acum aproximativ o saptamana am simtit o durere in zona vezicii, m-am controlat si am observat ca testiculele mele sunt mai lasate cu mult față de cum erau, cel drept fiind chiar mai lasat decat cel stang.
Cand miscam de testiculul drept simteam o durere si in acealasi timp o simteam si in zona vezicii.O durere slaba, dar deranjanta.Si in momentul de fața am observat ca sunt la fel de lasate si simt deasupra fiecaruia (deasupra testiculelor) un ghem de vene, la amandoua, am citit pe net si am aflat ca ar putea fi varicocel, dar nu sunt sigur..toate astea au aparut doar de cateva zile dintr-o data..Hernie nu cred deoarece nu am dureri mari, nu simt nici o durere la palpare si pot ridica greutati fara nici o problema.
Cand stau in șezut si ating acea zona se simte foarte ciudat, cum am scris mai sus, o gramada de vene si pot spune aproape sigur ca nu au fost vizibile si asa mari pana acum.
Ceva pareri inainte sa fiu consultat de un doctor? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| cosminvgb07 a răspuns:

Ai fost la medic?

| Justme2020 explică:

Vreau să rectific
Durerea se mai simte si partea dreapta, in zona apendicelui.