| stefanut83 a întrebat:

Buna,am 15 ani si am blocat canalul lacrimal la ochiul stang.Nu este vorva de iritatii, dureri say inrosiri seloc.Doar ca lacrimez des cu acel ochi(nu foarte). Peste cateva zile o sa merg la oftalmolog,si vreau sa stiu cum ar actiona pentru al curata, am auzit ceva de o sinda care se introduce acolo. Vreau sa stiu daca va face anestezie generala sau locala(picaturi) etc... Mersi anticipat happy.... sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| toleagiulia a răspuns:

O sa iti apese probabil cu degetul in coltul ochiului, si eu am avut problema asta cand eram mai mica happy nu te speria, nu doare este chiar relaxant