| Timotei777 a întrebat:

Buna, acum o lună mi-a intrat în ochi praf de la bca-uri, am fost la un oftalmolog care mi-a scos doar din ochiul stâng praful de BCA și mi-a spus că în ochiul drept nu am nimic, dar eu tot simțeam că am ceva in ochi. Am luat niște picături recomandate de medicul oftalmolog și a spus că îmi va trece dar mă aflu în situația asta acum, simt in ambii ochii un corp străin, am fost la oftalmolog acum 7 zile și a spus că nu am nimic în ochi și este doar o conjunctivita. Am luat iarăși picături, spunea că în 7 zile îmi va trece și nici un rezultat. Nu știu ce să mai fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ochii au ramas iritati de la acel praf. Ia picaturile asa cum ti-a indicat medicul. Vezi ce inseamna sa nu porti ochelari de protectie?

| Timotei777 explică (pentru darrio2007):

Asa este dar nu sunt iritați simt corpul strain

| sierra1 a răspuns:

"am fost la oftalmolog acum 7 zile și a spus că nu am nimic...Nu știu ce să mai fac"

mai mergi odată, eventual la altul