| VIATAeGREA a întrebat:

Buna am 15 ani si am testiculele cam mici, pentru un baiat de varsta mea ar trebui sa fie mai mari mult mai mari, oare sunt asa mici din cauza ca ma masturbez destul de mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probabil sunt asa din cauza ca nu s-au dezvoltat cum trebuie alta cauza nu stiu ce poate fi.

| TreiSurori a răspuns:

Esti in crestere, pana la 16 ani le vei avea mici.
Dar treci pe la un doctor happy
si las`o mai moale cu masturbarea, fa rost de o fata sau mai asteapta pana cresti.

| 1DobreMihai1 a răspuns:

Salut s-ar putea nu te mai masturba o vreme si vezi rezultatele.
Dar ar fi mai bine sa mergi la un doctor specializat!

| valentinamarinamary a răspuns:

Tu nu trebuie sa te masturbezi ...si nu, nu are de aface cu astalaughing, cu masturbatia...io zic sa astepti sa vina un moment adevarat!hee hee

| NonEinstein a răspuns:

Băi oamenii masturbarea nu are nimic de a face cu testiculele, sperma care o ejaculezi se reface, mai uşor cu masturbarea din cauza altor motive, dar ce priveşte testiculele mici, tu ce ai de acolo? ce contează că isi mici sau mari, ai timp să iţi crească frate.