| lacilaci19 a întrebat:

Buna am 15 ani si de la un timp imi pierd prea multe fire de par...prieteni imi spun ca din cauza ca imi intind parul cu placa... ce sampon ar trebui sa folosesc ca sa nu imi mai cada?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Nizoral happy e impotriva caderii parului si a matretii il gsesti la farmacii 50 de lei :*

Bafta!

| madalinutza a răspuns:

Head&shouldershappy

| octavianpas a răspuns:

First, sampon si balsam de la Forever.

| Alex_7297 a răspuns:

Placa aia îţi "prăjeşte" părul, renunţă la ea o vreme...

| sergiu a răspuns:

In primul rand ar cam trebui sa renunti macar pentru o perioada la intinsul parului cu placa, gel, ceara, etc. Lasa parul sa respire si sa iti creasca natural un timp fara sa il mai intinzi. Ca sampon, iti recomand Head&Shoulders sau Elseve pentru intarirea radacinei si a firului de par (ca in reclame am zis-o) laughing. Succes!

| elvisedy a răspuns:

Foloseste aloe vera.-elvisedy-

| sfo a răspuns:

Cel mai sănătos şampon îl găseşti mai sigur la farmaciile SensyBlue, se numeşte ANAPHASE gama DUCRAY, cam în jur de 50lei, dar merită! succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumparati un ser pentru par, expre pentru placa sau incearac cu cristale.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate vad in poaza te dai cu gel de bar si cred ca destul de deswinking iti dau un sfat de prietenie renunta la gel si tot felul de prostii care iti deterioreaza podoaba capilara...frate stiu ca trebuie sa fii la moda dar pentru timpul de fericere cu un par cool o sa urmeze sa ramai fara el si nu o sa mai fii nici macar demodat...nu o sa ai par de lochappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu trebuie sa-ti faci griji asa cade parul dar cred ca ar trebui sa mergi la medic poate ai cancer cei cu cancer le cade parul da nu are cum sa ai nu te speria oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu din astea

| sabina_9283 a răspuns:

Varu eu zic sa nu`ti mai intinzi parul cu placa pentru ca o sa ramai chel.Sau poti sa-ti intinzi parul dar sa folosesti o placa foarte buna care are protectie(un fel de plasa deasupra placilor)Si eu iti recomand placa de indreptat parul Remington e vreo 200 ron dar se merita.