| 1Q a întrebat:

Imi puteti recomanda un medic dermatolog bun in tratarea caderii parului, in Bucuresti? Bine sa nu fie nici exagerat de scump, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexalex1000 a răspuns:

Sincer nu sunt din București și nu-ți pot recomanda un dermatolog bun dar caută pe google top dermatologi buni București sau pe grupul de Facebook București și îți vor răspunde oamenii. Ceea ce îți pot recomanda este șamponul dercos roșu pentru căderea părului. Este testat dermatologic și dermatologii dau acest sampon. Eu zic să-l încerci, daca nu sunt rezultate sa te duci la medic.

1 răspuns:
| Mindfulness a răspuns:

De la cortizol ( stres) îți cade parul,eu zic sa tratezi cauza nu efectul,sa combati stresul ar fi: sa mănânci mai sănătos,sa nu pierzi nopți anapoda, sa faci sport regulat, sa faci meditații, jogging și orice ți-ar reduce stresul cotidian. Degeaba îți va da șampoane daca stresul va persista, de altfel poți lua și vitamine.