| Yulica7 a întrebat:

Buna ^^...am 15 ani si mi-a venit menstruatia cu 15 zile mai devreme. Tin sa mentionez ca nu am laut pastile si nici nu am intretinut relatii... poate fi stresul o cauza sau de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Nu iti face probleme, e normal sa vina mai devreme uneori, mai ales la varsta ta.

| BiuL a răspuns:

Se poate sa fie de la stres, de la alimentatia deficitara sau chiar de la o raceala. AI grija de tine, mananca ok, odihneste-te cat trebuie si va fi bine. Daca esti in primii 2 ani de menstruatie e normal ca aceasta sa nu vina chiar ceas.

Răspuns utilizator avertizat
| nico097 a răspuns:

De la stres din contra iti intarzie e foarte normal sa ai dereglare pana se obisnuieste organismul cu aceasta schimbare.

| AnnielaIoana a răspuns:

Nu e cazul sa te sperii. Uneori apare un dezechilibru homonal atunci cand faci schimbari in regimul alimentar sau din cauza stresului.

| chanelll a răspuns:

La 15 ani e normal sa nu ai o data fixa. Nu te ingrijora :*