| Andra_1136 a întrebat:

Luna asta mi-a venit menstruatia cu 10 zile mai devreme daca nu mai mult. Din ce cauza?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pot fi mai multe cauze, dereglare hormonală/răceală/etc.
Mergi la un consult ginecologic și bea ceai de crețișoară care reglează în mod natural menstra.
Sănătate.
Pa, pa.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este menstruatie, este o sangerare anormala. Se pune intrebarea: poti fi insarcinata si sa fie o sangerare de implantare a sarcinii? daca nu, trebuie sa te vada un ginecolog cat mai repede.

| pitikaaa a răspuns:

Asa se intampla, pana se regleaza ciclul.Nu te ingrijora, nu este nimic.

| pitikaaa a răspuns:

Da, poti vedea daca faci test de sarcina.

| pitikaaa a răspuns:

Ai avut vreun contact sexual recent?

| pitikaaa a răspuns:

Poi fa-ti un test de sarcina atunci.

| Andra_1136 explică:

Am de 5 ani

| Andra_1136 explică:

Daca fac un test de sarcina oare pot vedea daca sunt sau nu insarcinata?

| Andra_1136 explică:

Da