| ioanalexandra345 a întrebat:

Am 15 ani, tin sa mentionez ca nu am avut niciun contact sexual.
Duminica trecuta, adica aproape acum o saptamana am fost la piscina, fix in ziua in care trebuia sa imi vina ciclul, adica 26 iulie.
Ciclul m-a mai intarziat odata, mi-a venit pe 10 septembrie si dupa pe 26 februarie.
Inainte sa ma duc la piscina, 24-25-26 aveam niste scurgeri maronii. Acum in momentul de fata am scurgerile vaginale, dar foarte urat mirositoare.
Aseara mi-a fost foarte rau, m-am fortat sa vomit, ma durea burta si spatele si acum la fel.
nu am pofta de mancare.
Nu am avut contact sexual sad
ce pot avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Scurgerile vaginale urat mirositoare pot fi provocate/datorate in caz/unor de vaginoze bacteriene, infectii vaginale micotice, boli cu transmitere sexuala, boala inflamatorie pelvina sau lipsa igienei intime. Vaginozele bacteriene reprezinta cea mai comuna cauza a modificarii mirosului scurgerilor vaginale. In cazul tau se exclud raporturile sexuale neprotejate dar raman spalaturile/dusurile frecvente care favorizeaza instalarea vaginozelor bacteriene. Infectiile vaginale micotice reprezinta cauze la fel de frecvente ale modificarii mirosului scurgerilor vaginale.In general au o consistenta mai densa si o culoare mai albicioasa. Boala inflamatorie pelvina se manifesta prin modificarea mirosului secretiilor vaginale in asociere cu dureri cronice, scurgeri vaginale abundente, senzatie de extenuare, febra si dureri la urinare. Igiena intima necorespunzatoare poate, de asemenea, sa reprezinte cauza modificarii mirosului secretiilor vaginale, la fel ca si o igiena intima prea excesiva sau realizata su solutii cosmetice care contin parfum si care pot modifica echilibrul bacterian natural. Cauza exacta o poate stabili doar un medic ginecolog in urma unei consultatii si pe baza analizelor de laborator. Multa sanatate.

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Toate aste s-ar putea sa fie de la vreo infectie vaginala sau de la vreo raceala pe care ai cotractat-o la piscina.