| lelia00 a întrebat:

:

Hei. Mi.a venit ciclul pe 7 septembrie si la cateva zile a inceput sa ma doara burta si jos, ma doare si imi ghiortaie. Acum ma doare si spatele ( desii ma durea spatele de mai de mult timp) si cateodata piciorul stang. Ma doare capul mai mereu si am stari de ameteala. Vreau sa mentionez ca nu imi vine ciclul regulat de ex imi vine o luna si a doua luna si dupa, dupa doua luni. Am 14 ani si nu am avut contact sexual. Ma ustura/doare cateodata jos, cateodata miroase urat cand fac pipi si are ceva petele albe micute in el. Mi sa umflat burta, am o senzatie de balonare si imediat dupa ce mananc am o senzatie de greutate. si am gaze ..Cateodata imi vine si sa vomit, va rog ajutati.ma. Nu stiu ce am, nu pot dormii nici noaptea pentru ca ma gandesc numai la chestiile astea. Si acum mi.a venit ciclul luna asta vreo 3-4 zile si iar a inceput sa imi gheortaie burta sa ma doara spatele..d.astea.va rog ajutati.ma...Mi sa umflat iar burta. se desumfla se umfla. pot sa am.ficatul marit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Posibil sa ai infectie si cred ca si apendicita.
Nu ezita si vorbeste cu mama ta, nu inteleg de ce va este teama sa vorbiti cu mama voastra? mai ales ca nu ai de ce sa te temi pentru ca nu ti-ai inceput viata sexuala.
Vorbeste cu ea si fuguta la medic.
O seara bunahappy

| CevaChestiosenie a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te vada un doctor sad

| lelia00 explică:

Eu cred ca am ficatul umflat..se.cam potrivesc simptome si ma foare si ceafa adica gatul in spate si am un iubit. Dar ma vad rar cu el. Ne sărutăm si ne luam in brate atat. Deci nu am cum sa.fiu gravida.

| lelia00 explică:

Eu cred ca am ficatul marit sau nu stiu. adica am sinun iubit cu care ma vad foarte rar si ne sarutam si imbratisam. Nimic mai mult. Nu am facut sex niciodata. Deci nu are cum sa fiu insarcinata. Ce pot avea?

| xSimona a răspuns:

Sunt simptome normale ciclului, încearcă să stai mai mult timp în pat, în perioada ciclului, pune- ți și o sticlă cu apa fierbinte pe care o împături cu un prosop pe burtă. Vorbește cu mama ta să- ți dea un medicament dacă e nevoie, ciclul nu trebuie sa Îți vina regulat pana la varsta de 18 ani. Mult succes, și sănătate. Dacă tot nu te simți bine, consulta un medic.