| anonim_4396 a întrebat:

Am 166 cm inaltime si doar 14 ani jumate! E normala greutatea mea la varsta asta? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ai uitat să menţionezi greutatea pe care o ai.

nony
| nony a răspuns:

Tu ai vazut ce intrebare ai pus?
Noi trebuie sa afla greutatea ta din informatiile date?
Stai sa ghicesc, ai 46-47 kg? Am ghicit, am ghicitbatting eyelashes

| yuli10 a răspuns:

Da, e perfect normala, mai ales marimea la pantofi pe care ai mentionat-o.

| faranume a răspuns:

Pai aia e inaltimea nu greutatealaughing
zii draga greutateawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ai spus virsta si inaltimea. Ai uitat sa specifici greutatea, deci de unde sa deducem daca e greutatea potrivita? laughing Hai sa ne dam cu parerea, poate ghicim rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avand in vedere ca o ascunzi, cred ca nu e normala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 14 ani jumate, 166 cm e greutatea ideala. Ma intreb cat la suta reprezinta creierul tau din toate kg astea? laughing Mare-i gradina lui Dumnezeu, deschise-s portile, da' vad ca unii se ambitioneaza si sar gardu'...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desi e in contrast cu raspunsul lui furni, sa stii ca ceea ce intelegi din raspunsul meu e absolut acelasi lucru cu ceea ce intelegi si din raspunsul ei!
E foarte normala, nici nu trebuia sa intrebi! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html incearca asta si vei vedea, iti va da acolo si rezultatul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
... ți-ai pierdut greutatea!
Du-te și caut-o iar când ai să o găsești să ne înștiințezi și pe noi pentru a lămuri problema.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti fata sau baiat?