| bbbbbbbbbbb a întrebat:

Am 17 ani. 1.80 si 71-72 de kg. Am slabit vara asta cam 4-5 kg, dar tot mi se pare ca am grasime pe abdomen.sad Cum sa fac si eu sa fiu mai "legat"(daca intelegeti termenul), sa am un abdomen mai tare. Inainte faceam multe exercitii abdominale. Acum sunt normal si nici nu am burta iesita in fata, dar tot mai am ceva grasime. Ce sa fac? Se poate si de acasa? As vrea sa nu mai am grasime mai deloc pe abdomen dar nici sa fiu scheletlaughing Cum sa scap total si de grasimea de pe piept? Astept cele mai bune raspunsuri! Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| JasonMcCann a răspuns:

Eu ma chinui sa ma ingras ca am 10 ani si 24 de kg

| mortallx a răspuns:

Grasime pe piept? laughing)))))
Ok revenind la abdomen, fa exercitii cardio, gasesti pe youtube cu nenumaratele.Scrie pe youtube "cardio exercices at home" si te uiti acolo,dar nu te astepta ca intr-o luna sa fi fara grasime+ca daca nu mai vrei grasime, trebuie sa mananci si bine, sa lasi shaorma.

| Shenn a răspuns:

Cardio,lasa dulciurile si mancarurile grase,de grasimea de pe piept nu stiu ce sa zic... daca esti mai plinut de felul tau fara sala nu prea ai cum,si cu sala,pieptul se face greu,pe langa asta,poti face gyno daca nu cumva deja ai. vrei fizic frumos? la sala, acasa nu obtii cine stie ce rezultate, nici nu se compara.cum am zis si mai sus, vrei sa slabesti? cardio, 4 serii de abdomene pana la failure pe zi ajung,nu baga dulciuri in tine,si lasa mai usor mancarurile grase,sau kebab,shaorma, Mc, KFC etc.

| se7en1 a răspuns:

Sa vedem daca am inteles bine ai 10 ani, si vrei sa dai grasimea jos de pe piept.
La sala nu poti merge ca esti prea mic.
Iti recomanda dimineata cand te trezesti fa 20-30 de abdomene normale a cate 3 serii, in cursul a 2-3 saptamani ai sa fi plat si cu ceva pechetele daca vrei sa continuii sa se vada abdomenu impecabil iti recomand sa cauti o bara pe afara si sa te tii de ea cu mainile si sa ridici picioarele cat poti de sus [ acest exercitiu este foarte greu dar si eficient, lucreaza muschii abdomenului de jos, stii tu la ce ma refer ] laughing bafta

| KaRyNuTzza a răspuns:

Pai eu iti sugerezi sa mergi putin la sala sa incerci cam tot ce se poate happy:* Dar trebuie sa faci si multe abdomene (corecte laughing)

Sper sa iti fie de ajutor happy:* Pa PA happy:*big grin