| Fotbalistul a întrebat:

Vara asta vreau sa dau buta jos si am inceput sa fac exercitii. Stiti ca pe youtube sunt multe filmulete" how to get abs in 2-3-4 weeks/months" "how to get a six pack" etc. mi-am selectat exercitii din mai multe programe si mi-am facut un program al meu de 8 exercitii(fac 20 secunde un ex apoi 10 secunde pauza-in total=4 minute) Am inceput sa fac acest program de o saptamana cam asa. Ce ziceti daca il fac incontinuu doua luni, cat mai avem de vacanta, voi reusi sa transfor grasimea de pe abdomen in muschi sau sa scap de grasime? Deasupra buricului au inceput sa se vada unele schimbari dar in jurul buricului am un strat de grasime putin mai proeminent! Mentionez ca am 16 ani 1.80 si 75kg. Astept pareri serioasehappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blackwidow a răspuns:

Uite-te pe youtube, la 8 Min Abs Workout, how to have six pack ( HD Version ) Este tot ce ai nevoie, fa-l o data la doua zile, tine-te foarte serios de el, dupa o luna treci la nivelul doi. Bafta

4 răspunsuri:
| Bijou a răspuns:

4 minute este cam putin. Incearca minim 30 de minute pe zi. Exercitiile le poti face cate minim 10 din fiecare a 4 repetari (adica 10 X 4)

| GeorgianaMdg a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie sa lucrezi cel putin 15 min/zi+o dieta sanatoasa. Nu trebuie sa tii dieta, dar trebuie sa incerci sa mananci mai putin si mai sanatos. Degeaba faci exercitii 4 min/zi daca sa zicem mananci mult sau nesanatos.
Incearca sa mai tai din dulciuri si din mancarurile grase si sa mananci cel putin un fruct pe zi.
Poti sa incerci sa bei o cana de ceai verde in fiecare dimineata inainte de masa si bea multa apa!

| Fotbalistul explică:

P.S fac programul acesta de 4-5 ori pe zi.

| vladuss1400 a răspuns:

Ca sa slabesti iti recomand relax and tone! funda te rog