| Liviu321 a întrebat:

De cand m-am apucat de sala lucrez doar exercitii pentru abdomen, pentru ca vreau sa scap de burta, cardio si putin piept. E ok? Vreau ca la inceput sa scap de burta iar dupa sa lucrez normal, toate grupele musculare. Nu sunt gras, dar s-a depus ceva grasime in aceasta zona.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am sa isi vorbesc dintr un studiu publicat pe BBC, s-a demonstrat faptul ca sprinturile face ca grasimea abdominala sa se duca cel mai repede plus un regim care includea 1000 de calorii, cum functioneaza?

3, 4 minute alergi la maxim apoi pauza 3, 4 minute, asa de 2, 3 ori pe zi, repet nu alergarea si sprint

| Cosmin86 a răspuns:

Ca sa scapi de burta faci cardio, nu exercitii pentru abdomen.

| Sn4k3 a răspuns:

Nu trebuie sa faci in fiecare zi numai abdomen. Poti sa faci si de acum normal si sa scapi de burta. Dieta e cea mai importanta, poti sa te antrenezi cat vrei, daca nu mananci corect, nu scapi de nimic.

| Shammal a răspuns:

Cardio nu te ajuta prea mult, exercitiile ce iti stimuleaza cati mai multi muschi sunt bune pentru ca nu poti slabi zonal stimuland in continuu doar acea zona.
Cauta mai multe informatii despre ce exercitii, cum sa le faci... cum a zis si domnu de mai sus sprinturile sunt bune, insemnand efort mare intr-un timp scurt ce cauzeaza idea de efect epoc. antrenorulmeupersonal e un site bun cu informatii despre ce cauti tu.

| combativul a răspuns:

Degeaba faci tu 1000 de abdomene daca alimentatia ta e 0