| mariusmarius999 a întrebat:

Buna am 17 ani. De 2 zile am inceput sa simt cu limba ceva ce ma jeneaza. M-am uitat in oglinda si prin zona aceea palatina sau cum i se spune, pe partea dreapta am o umflatura cu un punct alb in varf(asemanator unui coş de pe fata). Pe cealalta parte am o zona alba micuta(aproape cat un patratel al unui caiet de matematica) despre care nu stiu ce sa zic daca este normala sau nu.(am tot cautat pe internet imagini si nu prea seamana, habar n-am)
In 23 am programare la un medic stomatolog sa ma inspecteze dar nu pot sta linistit pana atunci.
Ce ar putea sa mai fie in afara de cancer? Fumez doar cate o tigara/zi cand ies afara(de cele mai multe ori ies vineri sambata si duminica) sau 2 maxim 3 daca merg undeva in centru la un suc sau la cineva acasa(o data la 2 3 saptamani). Asa e cam de vreo 2-3 ani.

Ce ar putea sa fie?
Va rog sa nu ma luati cu din astea ca de ce fumez si asa, pentru ca la frecventa cu care fumam pana acum nu ma asteptam sa fie vreo problema prea curand.
Va rog ajutati-ma sunt terorizat maxim laughing)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Posibil sa fie o inflamatie sau o bacterie... trece cu timpul. Eu am avut de la maseaua de minte pe limba.

| CristianAndrei16 a răspuns:

Este o afta