| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am 17 ani și in urmă cu o oră mi-am decalotat pentru prima dată penisul.
Acum nu mai pot să trag prepuțul cum era înainte și atunci când am erecție mă doare acel "inel" de sub gland.
Menționez că n-am avut o erecție completă atunci când am simți durerea.
Când e in stare flască nu mă doare deloc și pot să îmi acopăr glandul, nu ca înainte, dar pot să îl acopăr destul de mult.
N-am forțat această decalotarea, doar am văzut că prepuțul meu se duce mai jos decât de obicei și m-am gândit să îl trag și mai jos, până sub gland, a alunecat destul de ușor, n-am forțat*

Credeți că e normal și că după ceva timp acel inel o să se întindă sau am o problema gravă cum ar fi parafimoză?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ai tu se cheama FIMOZA si pare a fiid e grad 3 sau 4 dupa cum explici. te sfatuiesc sa mergi de uregenta la un MEDIC UROLOG pentru a te consulta si a-ti prescrie tratements au interventie chirurgicala, fiindca fimoza netrata duce la infecti majore ale penisului si chiar amputarea lui.

| MrAM a răspuns:

Eu iti propun in urmatoarea perioada sa acorzi o importanta mai deosebita igienei in zona respectiva pentru a putea evita o posibila infectie cauzata de poarta de intrare, gen micro leziuni sau ce alte minuni s-au mai produs acolo. In rest ar trebui sa fie oky si sa se vindece intr-o perioada scurta. Spor!