| DaniMari1996 a întrebat:

am 17 ani, si nu prea fac efort fizic in general, insa azi, cand mi-am luat tensiunea, am avut pulsul 96... mi se pare cam mare pentru faptul ca nu fac efort fizic, si altadata il aveam de vreo 70 si ceva. Tensiunea era de 12 cu 6, insa cu 10 minute inainte aveam pulsul 69 si tensiunea de 10 cu 5... ce e in neregula?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lizucalisuca a răspuns:

Pulsul nu creste doar de la efort, poate fi si de la oboseala sau de la stres. Incearca sa-l verifici iar cand esti odihnit si relaxat. Oricum nu e mare panica.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat