| Pytii94 a întrebat:

Am 19 ani, 54 kg, 1.67! Am tot cautat pe nett greutatea normala la varsta mea, dar peste tot scria diferit! Sunt prea grasa? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| siquic a răspuns:

NUUUUUUUUUUUUUUUU! E CHIAR PERFECT!

Esti perfecta in greutatewinking

FUndita? kiss

4 răspunsuri:
| IAmAFreak a răspuns:

Nu, esti bine. Masa corporala perfecta ar fi inaltimea-10 ^^

| Snowfall a răspuns:

Nu esti in nici un caz prea grasa.

| Rosalyn a răspuns:

Buna!
Ai o greutate normala. IMC-ul (Indicele de Masa Corporala) se calculeaza impartind greutatea (kg) la patratul inaltimii (m).

| asunaaa a răspuns:

Nu....este chiar foarte bine...