| eatpraylove a întrebat:

So, am 13 ani si 6 luni, am 1, 65 m si 49 kg, toti prietenii mei spun ca sunt slaba, si am cautat pe net care e greutatea normala pentru varsta si inaltimea mea, si era ceva cu 65-10 adica ar trebui sa am 55 de kg, dar mama spune ca e o porcarie si nu stiu ce sa mai cred, ar trebui sa slabesc, sunt grasa?

Răspuns Câştigător
| carmen13 a răspuns:

La inaltimea ta esti cam slabuta.si eu am 1, 65 m dar am o greuatate de 53 kg si sunt multumita de aspect per total.asa ca in nici un caz nu esti grasa

2 răspunsuri:
| MishuD a răspuns:

Pfff, esti okay.
Atat timp cat te simti bine fizic nu ar trebui sa faci vreo schimbare.
Si nu incerca acum sa te ingrasi pentru ca mai tarziu o sa vrei sa slabesti.

| EmaS a răspuns (pentru MishuD):

Are dreptate MishuD, odata ce te ingrasi nu mai poti sa scapi de kilogramele in plus.Asa imi doream si eu sa ma ingrasi, dar acum nu reusesc sa dau jos cele cinci kilograme in plus.