| Madalina09876 a întrebat:

Am 2 săptămâni de când nu prea mai simt gustul la mâncare...am tras acum ceva timp curent la cap si m-a durut foarte tare o perioadă capul, dar mi-a trecut si de atunci eu nu mai simt gustul la mâncare...ce aș putea face în situația asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Anne23126dumi a răspuns:

Nu cred ca are treaba cu curentul...ori ai mâncat ceva picant care te a ars papilele gustative

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi maine la medicul de familie noi nu te putem ajuta ca nu stim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu simti gustul posibil sa ai corona

| sopranaCadaverica a răspuns:

Nu vreau sa te sperii, dar pierderea gustului/mirosului sunt simptome de covid. Incearca sa suni medicul de familie ca sa fii linistita.

| Catrice a răspuns:

Altu' cu covid.

| mgtow a răspuns:

Virus alert - 112 suna

| sabin89 a răspuns:

Care e adevăratul tău username?

| morfeo a răspuns:

Covid 20

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai tras curent? Stii ca asta nu e o cauza medicala nu? Curentul nu provoacă boli.

In schimb lipsa gustului... Cel mai comun simptom al covid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai nimic e ok

| RAY a răspuns:

Asta e primul simpom de corona ia zinc si vitamina d si poarta mereu masca tu acum poti da tuturor virusul, spalate pe maini des si cu spirt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bulă merge în America şi se gândeşte să facă şi el rost de bani. Iese prin oraş să vadă ce firme au alţii. Vede una "Doctor John - vindec toate bolile din lume". Mai merge puţin, vede alta "Doctor Smith - vindec toate bolile din lume". Gata, se hotăreşte la asta. Îşi deschide şi el firmă: "Doctor Bulă - vindec toate bolile din lume". Acum, concurenţii, ca să-l elimine, îi trimit acolo un pacient să spună că nu mai are gust. Pacientul: - Domnu' doctor, am o problemă, nu mai am gust; orice aş mânca nu mai simt gustul mâncării. Nu ştiu ce să fac. Bulă: Nicio problemă, se rezolvă. Asistentă, dulap 5, sertar 3, două liguriţe. Îi aduce aia, îi dă...Pacientul: Păi domnu doctor, mi-aţi dat c*cat. Bulă: A, e-n regulă; pacient şi-a recăpătat gustul; notează în registru. A doua zi pacientul vine iar. P: Domn' doctor, am acum o problemă mai gravă, nu mai am memorie; uit de la mână până la gură; nu ştiu ce să mă fac. B: - Se rezolvă şi asta. Asistentă, dulap 5, sertar 3, două linguriţe. P: - Păi, domnu doctor, dacă îmi daţi iar c*cat... B - A, pacientul şi-a recăpătat memoria. Notează şi asta. A treia zi pacientul vine iar. P - Domnu doctor, acum am o problemă mai gravă ca toate: nu mai am potenţă. Vă rog foarte mult să mă ajutaţi. B - Se rezolvă. Asistentă, dulap 5, sertar 3, două linguriţe. P - Domnu doctor, dacă îmi daţi iar c*cat, vă f. şi pe dvs şi pe asistentă de nu vă vedeţi. B - Pacientul şi-a recăpătat potenţa. happy