| Joker315 a întrebat:

Salutare tuturor!
Pe la mijlocul lunii martie aveam dureri ingrozitoare in partea stanga jos, fiind situatia cu coronavirusul n-am putut ajunge din prima la un spital (sunt si din Suceava), durerea mai trecea cu comprese calde, dar intr-o zi nu ma lasa deloc asa ca m-am riscat si am mers la spital. Diagnosticul: litiaza renala (pietre la rinichi)
Bun, a trecut de atunci ceva timp, primele 2 saptamani beam foarte multa apa si luam rowatinex iar durerea a trecut, in timp. Problema este ca, incepand de alaltaieri, am dureri usoare in zona respectiva si chiar si in spate (nu prea m-a durut niciodata in spate, stiu ca este ciudat mai ales ca problema este la rinichi, dar nu m-a durut niciodata) durerea abia o simteam. Intr-adevar, nu beau la fel de multa apa ca atunci, dar nu mi-a intrecut inca. Stiind de durerea pe care am tras-o parca n-as mai vrea sa o am din nou, ar trebui sa incep sa iau din nou rowatinex? Si mai ingrijorator este ca de dimineata m-am trezit cu o durere de cap care se localizeaza in spatele urechii, iar acum parca pune stapanire pe tot capul, mi-e foarte frica sa ma imbolnavesc in perioada asta, am si sistemul imunitar foarte slab.
Ar trebui sa iau din nou rowatinex sau sa astept sa-mi treaca de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SimyOsb a răspuns:

Bună, pietrele la rinichi nu au legătură cu durerile de cap.
În perioada asta mai multa lume se plânge de dureri de cap ( vremea sau antelele 5g.). Continua sa iei tratamentul, și da, bea multă apă, totuși nu genu sa bei o data la 10 minute, ci o data la 1 sau 2