| anonim_4396 a întrebat:

am 20 de ani, alaptez, am 1, 66 si am 54 de kilograme.Este bine sau ar trebui sa am maimult? Ce ar trebui si cat ar trebui sa mananc sa ma ingras? Ana din Bucuresti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dispe a răspuns:

Felicitari si sa-ti traiasca copilasul! Stai linistita si mananca normal tot ce vrei! Nu te mai stresa degeaba ca transmiti starea ta copilului si toate ne dorim numai bine pentru copiii nostri nu? Sa fii sanatoasa si sa te hranesti cu ce doreste inima ta insa fara excese!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este bine. sotia mea de abia acum a mai pus ceva pe ea. dar era la fel ca tine.acum dupa 3 nasteri la 42 de ani de abia e mai plinuta.si apoi din slaba te mai faci olinuta dar din grasa slaba foarte greu.