| Dixiclart a întrebat:

Buna, am 21 de ani in luna asta mi-a intarziat ciclul menstrual 7 zile. Mi-a venit in data de 19 si de obicei ma tine 5 zile, suntem in data de 1 octombrie si mie inca nu mi-a trecut. Tin sa mentionez ca am inceput sa iau anticonceptionale

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Opreste anticonceptionalele si fugi la medic, ca nu-i normal sa ai ciclul 2 saptamani.

| Quassaar a răspuns:

Rolul pastilelor anticoncepționale in afara contracepției este acela de reglare a menstrei. Teoretic nu are voie să-ți întârzie sau sa vina mai devreme. Ori le-au administrat greșit ori ai o problemă. Pentru liniștea ta psihică, consultă un medic specialist. Sănătate!

| Savina23 a răspuns:

Cand termini pastilele iti vine menstra.

| Corina_Andreea_1998 a răspuns:

Bună, cred că cel mai bine ar fi să mergi la un control la un medic
Am o prietenă căreia nu i-a venit 4 luni și nu era însărcinată deci e posibil să fie altceva. Ea nu s-a dus deci nu îți pot spune ce a avut, dar și-a revenit de la sine
In orice caz nu te sfătuiesc să faci la fel
Mult succes!