| DeeutzaDlk a întrebat:

am 23 ani si de 2 luni de cand lucrez la un fast food am observat ca ma dor foarte tare mainile...ma trezesc de cateva ori pe noapte plangand de durere...cel mai mult ma doare mana dreapta...mi se umfla degetele...se intaresc si parca sta carnea sa plezeasca...imi amortesc dak stau mult degeaba nefacand ceva... durerea ma tine 1 ora 2 dimineata...am facut analize si au iesit bine dar m speri k ma dor prea rau ..simt pana in calcai durerea...nu pot nici sa ating degetele k ma dor ingrozitor mai rau k durerea de masea zic eu.....prima data am crezut k e de la munca k solicit prea mult mainile dar akum nush de la ce poate fi. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

E clar... Nu mai mananc la fast-food.

| Pinocchio a răspuns:

Ai fost la medicul tau de familie? umblii mult cu alimente reci, ca nu inteleg de ce se umfla si se rosesc mainile tale.
Ori poate ca doar din cauza ca nu esti obisnuita cu astfel de munca si inca mainile tale nu s-au obisnuit.

| jmekerashu a răspuns:

Indiferent că e de la rece sau de la altceva - dar 100% e de la muncă. Dacă nu prea ai solicitat mâinele pân acum, cu atât mai mult.

| Bull4ever a răspuns:

Iti dau un sfat.
Schimba locu de munca, munca in fast food este extrem de solicitanta din punct de vedere fizic cat si psihic.
Aceasta durere pe care o ai este datorata munci foarte intense cu mainile iti soliciti foarte tare bratele.

| DeeutzaDlk explică:

Am mai lucrat dar asa niciodata... dc nu mai mananci? Nu e nimic scarbos la fast food...am observat k la apa rece imi scade umflaturile si nu ma mai doare...nu am fost la medic k nu am avut timp si am crezut k poate e din cauza ca dorm pe mana respectiva sau din cauza ca mananc sarat si se mai umfla degetele... oricum stai fara griji cel putin unde lucrez eu se folosesc manusi tot timpulhappy