| Alexalb a întrebat:

Câteodată ( cam o dată la 2-3 luni, depinde ) mă trezesc cu o durere la testiculul stâng, care este aproape insuportabilă când mă trezesc, după care mă doare din ce în ce mai puţin, şi se umflă dacă ating mă doare îngrozitor. Iar a doua zi nu mă mai doare deloc. Dar ieri dimineaţă m-am trezit cu acea durere îngrozitoare, până la finalul zilei a mai trecut durerea, iar astăzi tot mă doare, dar foarte puţin. Am auzit că chestia asta se întâmplă dacă nu te masturbezi regulat. E adevărat, dacă nu ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Testiculele nu degeaba atarna!
Ei trebuie sa fie la o temperatura mai mica decat ceea a corpului si sa se aeriseasca suficient pentru a putea transpira (mai ales la tineri).

In caz contrar, pot aparea dureri, complicatii.
Nu uita: durerile sunt semnale de alarma, care indica o stare de ne-functionalitate, pentru a lua masuri!

Poate ar trebui sa folosesti haine mai lejere.

Răspuns utilizator avertizat