Întrebare recomandată | Athenna a întrebat:

am alergie. Stie cineva cum arata urticaria, ati suferit de asa alergie? scrieti-mii ceva remedii naturale va rog! Merci happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Da urticarie am eu, și este una cronică, ceea ce înseamnă că trebuie să o tratez zilnic.
Cel mai bun remediu este Alerid sau Cetrine dar nu se mai găsește.
Iei de la farmacie Alerid și iei o pastilă pe zi ai să scapi de ea în felul acesta.
Nu dau dependență nu au efecte secundare nu intereacționează cu alte medicamente.
Dacă vrei mai multe detalii spune-mi și putem discuta pe privat.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aici nu tratăm.
Remediu natural: nu intra în contact cu alergenul!
Consultă medicul alergolog.
Pa, pa.

| Athenna explică (pentru Legiuitoarea):

Buna,
nici nu am insinuat ca aici se tratateaza
b) nu am posibilitate sa ma adresez la medic
c) raspunsul tau nu ma ajuta la nimic
pa, pa!

| DiannaDi a răspuns:

Apar pe intregul corp niste bubite rosii care provoaca mancarime..se intampla sa apara din cauza alimentatiei, probabil si de la ou..nu e nimic grav, stai linistita.
uite niste remedii

http://www.eva.ro/......34412.html

http://sanatate.bzi.ro/8-remedii-naturiste-pentru-urticarie-6211

sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mie mi-a dat medicul să iau calciu lactic.
http://sanatate.bzi.ro/8-remedii-naturiste-pentru-urticarie-6211
Te pup!

| magazinulDepeBlog a răspuns:

1. Recomandarea cea mai importanta este sa te duci la un medic, la o consultatzie.
2. Incerca aici, exista si poza - toate cele 8 remedii le gasesti la Plafar:
http://sanatate.bzi.ro/8-remedii-naturiste-pentru-urticarie-6211

| Athenna explică:

Multumesc mult!

| apigold a răspuns:

Ar fi bine sa iti faci niste analize sa vezi la ce esti alergica, s-ar putea de la vreo mancare sa fii facut, deci trebuie sa ai grija ce mananci legume fierte, fara prajeli, dulciuri, sucuri etc.

| ilincaa a răspuns:

Buna! Cred ca te pot ajuta.
Mama mea este doctor homeopat si a ajutat multa lume sa se faca bine, din cate mai citesc prin mesajele ei ( mai trag si eu cu ochiul :D ) tratamentele ei chiar dau roade. Medicul homeopat trateaza clientii cu remedii naturale, remedii homeopate.
Eu am fost la un doctor homeopat foarte bun in Italia cand am fost acum 2 luni si m-a tratat de dermatita atopica pe care o am de cand sunt mica, acum am 16 ani. Fara durere, fara nimic, sunt niste bilute care le tii sub limba si se topesc. Eu luam cam 3 bilute pe zi timp de o saptamana, dupa aia am mai tot schimbam doza dupa cum imi zicea doctorul si dupa 2 luni de tratament complet mi-a disparut eczema de tot. Sincer, iti recomand, pentru ca am vazut ca medicina asta chiar da roade, la inceput nu credeam deloc in homeopatie si refuzam sa ma tratez la doctori homeopati crezand ca o crema din farmacie o sa ma faca mai bine. Iarna trecuta am si stat in casa o luna pentru ca aveam pe gat, pe fata, pe brate si in sus pe spate ca niste cratere imense, la un moment dat imi aparusera pe brate si niste bule unflate galbene cu puroi in ele, eram vai de capul meu, cel mai greu era sa ma imbrac pentru ca la un moment dat nici nu imi mai puteam misca bratele, erau ca paralizate pentru ca eczema era pe toata suprafata bratelor, nu le puteam intinde de durere. Si uite ca incetul cu incetul a disparut tot.
Nu stiu exact ce este urticaria, dar daca cauti remedii naturale nimeni nu ti le poate da, trebuie sa te duci la consultatie pentru ca medicul sa isi dea seama de ceea ce ai nevoie, consultatia dureaza cam o ora, dupa aia iti prescrie o reteta si te duci la farmacie homeopata sa iei remediul.

Bref, uite site-ul ei www.drfiruti.ro