| pasareanoptii23 a întrebat:

Stiti remedii naturale pentru acnee care chiar sa functioneze. Nu cum ar fi pastă de dinți. Scrieti daca a funcționat si la voi.

4 răspunsuri:
| NorNegru a răspuns:

Bună! După ce am suferit timp de 4 ani de o acnee cumplită, folosind toate cremele, soluțiile și medicamentele recomandate de medici de pretutindeni, am constatat că cel mai BUN remediu NATURAL este regimul alimentar. Acest lucru mi-a fost confirmat de un medic conferențiar dermatolog, la care am apelat ca ultimă instanță după atâția ani de eșecuri.

Încearcă! Pentru mine doar regimul alimentar s-a dovedit a fi salvator. Multă sănătate și ambiție!

| Adry05 a răspuns (pentru NorNegru):

Poti detalia un pic? Stiu ca si mie dermatologul mi-a zis sa ma feresc de zahar si lactate, tu la ce ai renuntat?

| NorNegru a răspuns (pentru Adry05):

Buna ziua! La orice aliment prajit in ulei, gras, la sosuri, la dulciuri de orice natura. In schimb mi s-au recomandat salatele, muraturile, diverse oleaginoase... Regimul asta am inceput sa-l adopt in urma cu 3 ani, pe o durata de vreun an si jumatate, cel mult 2. Dupa aceea, am inceput sa mananc mai diversificat, fara prea multe restrictii, pentru ca deja tenul mi se "luminase".

| NorNegru a răspuns (pentru NorNegru):

De ani de zile, chiar daca nu mai am probleme cu acneea, continui sa mananc piept de pui/curcan la gratar, peste, salate, lactate si oleaginoase.