| Atim a întrebat:

Am aproape 2 luni de cand sunt aproape permanent obosită. De regulă dorm 7-8 ore pe noapte, dar în weekend încerc să dorm mai mult (desi nu se simte nicio diferență). Locul meu de muncă presupune multă deplasare (în general cu mașina), e posibil ca si asta să contribuie. Simt că mă târăsc de la o dimineață la alta și sunt ineficientă în activitatea zilnică. Nu mă pot concentra la fel de bine si fizic îmi este mai greu sa fac unele lucruri care înainte nu erau asa dificile (exemplu: ridicat obiecte). Ce aș putea face să scap de problema asta? Dacă e vorba de mers la medic, la ce fel de medic ar trebui să merg? Menționez că tot în perioada asta mi s-a dereglat și menstruatia (am vorbit cu un medic si sunt sub tratament pentru asta)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Cel mai posibil ai o anemie. Niște analize cu bilet de trimitere de la medicul de familie și afli precis.

| sabin89 a răspuns:

Cel mai bun medicament cred că ar fi schimbarea locului de muncă. Probabil e usor de zis, greu de făcut, dar încearcă totusi să faci niste investigaţii în direcţia asta.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Bei apă? Mănânci fructe și legume?

| IonutCG90 a răspuns:

Buna, ca sa stiu sa te pot ajuta mai bine ar fi bine sa stiu cati ani ai, si cam ce job faci. Cert este ca ai un job stresant si ca nu ai un echilibru cu ceasul tau, asa eram si eu acu cativa anisori. Sper totusi ca ti-am fost cat de cat de folos deocamdata.