| marydb a întrebat:

Buna ziua!
Din luna iulie anul trecut sufar de insomnie, adormeam foarte repede, dar ma trezeam pe la 1 - 2 noaptea si nu ma mai lua somnul pana dimineata la ora 6 - 7
In luna noiembrie am cedat fizic, nu ma mai puteam duce la servici, deci am fost nevoita sa renunt la slujba care o aveam din cauza insomniei
Am incercat apoi sa merg la un psihiatru care mi-a dat Cipramil, haldol si oxazepam dar fara aproape nici un efect.
Incepand cu sfarsitul lunii ianuarie am inceput sa ma simt rau pishic, nu mai pot rezista, nu stiu ce sa fac
Chiar daca dorm 3 - 4 ore pe noapte sau uneori chiar 5 ore pe noapte dar sunt ca si treaza, aud tot simt tot, numai ca nu pot deschide ochii, iar dimineata ma trezesc foarte foarte obosita, ca uneori nu ma pot da jos din pat
Nu stiu ce as putea sa fac, caci cred ca am facut si o depresie, simt ca nu mai pot
Am incercat si un tratament naturist dar fara efect
Va rog dati-mi un sfat, sau recomandati-mi un medic bun, caci simt ca am pierdut controlul asupra vietii mele, nu mai pot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu iti propun sa te internezi intr-un spital psihiatric si sa faci si psihoterapie pe langa tratamentul medicamentos.

mlm
| mlm a răspuns:

Cred ca linistea sufleteasca si terapia combinata cu un tratament medicamentos adecvat sunt cele mai bune pentru cazul tau.Bafta multa si nu dispera, va fi bine, important este ca tu sa vrei si sa ai ambitie.

| klary a răspuns:

Te inteles perfetc, eu cred ca insomnia are la baza ceva cardiac, poate suferi de atacuri de panica. Incearca sa scoti cafeaua si alte produse care te-ar putea agita... Bafta multa... Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce oamenii cu probleme alearga din doctor in doctor ori incearca sa se trateze singuri
nimeni nu se gandeste decat ca ar fi o problema fizica
spiritual mai nimeni nu se trateaza
eu spun sa incerci sa te rogi, sa iti gasesti un bun duhovnic
lasa medicii
cred ca problema este in interiorul tau
Doamne ajuta!